Przed nami dość zmienna pod względem pogodowym “majówka”. Po bardzo suchym okresie w ostatnich dniach pojawiły się w naszym kraju opady deszczu. Nie inaczej będzie w trakcie długiego weekendu, spodziewamy się wielu opadów.

1 MAJA (Święto Pracy)

W pierwszy dzień długiego weekendu znajdziemy się w zasięgu niżu z okolic Skandynawii. Od rana z zachodu na wschód będzie się przemieszczać strefa opadów, rozciągnięta praktycznie na wysokości całego kraju. Od rana padać będzie na zachodzie, następnie w ciągu dnia w centrum, a na końcu na wschodzie. Prócz opadów pojawią się również słoneczne chwile. Na wschodzie i częściowo w centrum od godzin porannych do czasu pojawienia się opadów, na zachodzie po ustaniu opadów. Temperatury najwyższe w regionach wschodnich ok. 20 stopni. Najchłodniej na północy w rejonie Gdańska ok. 11-12 stopni. W pozostałych regionach maksymalnie do 15-17 stopni (w czasie opadów chłodniej ok. 11-12 stopni). W niektórych miejscach mogą pojawić się burze.

2 MAJA (Święto Flagi)

W sobotę pogoda będzie podobna do tej piątkowej, z tym, że możemy spodziewać się większej ilości słońca, jedynie na Śląsku i w Małopolsce może popadać umiarkowany deszcz. Nad pozostałym obszarem opady, które się pojawią będą miały charakter przelotny, konwekcyjny. Komórki opadowe rozwiną się praktycznie nad każdym regionem. Temperatury będą podobne do tych z piątku – z tym, że najchłodniej będzie na Górnym Śląsku ok. 12 stopni. Na pozostałym obszarze maksymalnie 17-19 stopni.

3 MAJA (Święto Konstytucji)

Niedziela będzie najchłodniejszym dniem weekendu. Nad morzem jedynie ok. 10 stopni, najcieplej na zachodzie kraju – maksymalnie do ok. 17 stopni. Na pozostałym obszarze kraju do ok. 14 stopni. Nadal wszędzie mogą występować przelotne opady deszczu, możliwe są również burze. Podsumowując, dość deszczowy weekend powinien nas cieszyć, każdy deszcz w czasie suszy jest na wagę złota. Zapraszamy do obserwowania kolejnych naszych prognoz.

Autor: Hubert Żurawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wesprzyj nas

Postaw mi kawę na buycoffee.to
×