W MARCU JAK W GARNCU. A W KWIECIEŃ POPRZE…?

W marcu jak w garncu. Po ostatnich chłodnych dniach, kiedy temperatura na nizinach spadała nawet do – 10*C, od dziś zaczęło się ocieplenie. Niestety od niedzieli nastąpi powrót chłodnej aury.


CIEPŁY PIĄTEK ORAZ SOBOTA

W piątek dominować będzie słoneczna pogoda. Temperatura wyniesie od 10°C na północnym wschodzie do 16-17 °C na Podkarpaciu. Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr, ze wschodu. W sobotę ponownie słonecznie, a rozkład temperatur będzie podobny do piątkowego, z tym, że zwiększą się temperatury maksymalne do nawet 18 °C na południu kraju.


Prognozowana temperatura na piątek wg. ICON
Prognozowana temperatura na sobotę wg. ICON

DUŻA ZMIANA W NIEDZIELĘ

Przechodzący z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim front przyniesie ochłodzenie oraz mieszane opady, w tym śniegu. Wysokie temperatury pozostaną jedynie (do czasu przejścia frontu) na Śląsku, Podkarpaciu, w Małopolsce, Świętokrzyskiem oraz Lubelskiem – do 14 stopni na plusie. W pozostałej części kraju temperatury spadną do ok. 5 stopni, w czasie opadów może być nawet ok. 0 stopni. Poniedziałek przywita nas przymrozkami, a w ciągu dnia temperatury wyniosą od ok. 0 °C w górach oraz na południu kraju do maksymalnie 5 °C w północno-zachodniej Polsce. Będą występować również przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Powieje z północy.


Prognozowana sytuacja opadowa na niedzielę. Model: ICON
/ wxcharts.com

W kolejnych dniach powinno nadejść ocieplenie, o którym będziemy informować w najbliższych dniach.

Autor: Hubert Żurawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wesprzyj nas

Postaw mi kawę na buycoffee.to
×